משרד עורך דין ונוטריון בנתניה יוסי תובל ושו"ת

דיני עבודה - עו"ד יוסי תובלמשרדנו מייצג, בין היתר, מעסיקים כגון חברות שמירה, אחזקה, כוח אדם, ואף עובדים רבים בכל ענפי התעשייה והמשק.

במסגרת הגשת תביעה ו/או הגשת כתב הגנה משרדנו בודק את תנאי הזכאות של בעל הדין, את תלושי השכר, את ההתכתבויות שנערכו בתיק האישי וכדומה כדי לגבש ולערוך את התיק. חשוב לציין כי בכדי שהעובד יקבל את הזכויות החוקתיות המגיעות לו, יש צורך להוכיח קיומם של יחסי עובד – מעביד.

במסגרת תביעות – עיקר התביעות כנגד המעסיקים עניינם באי תשלום שכר עבודה, שעות נוספות, דמי חגים, דמי חופשה, דמי הבראה, נסיעות, קופות פנסיה, קרנות השתלמות, שעות נוספות, נשים בהריון, חוק שיוויון הזדמנויות בעבודה, שכר מינימום, פיצויי פיטורים, הודעה מוקדמת, הלנת שכר, הלנת פיצויי פיטורים וכדומה.

בתי הדין אינם ממהרים לשמוע את העדים בתיקים המובאים בפניהם, ככל הנראה עקב לחץ ועומס רב, ועל כן חשוב עד מאוד לפנות לעו"ד המתמחה בדיני עבודה ע"מ לערוך את כתב התביעה באופן ראוי, תמציתי ומסודר, כפי שהדבר נעשה במשרדנו, לצורך השגת מלוא הזכויות. משרדנו שם לעצמו מטרה לעזור לאזרח הפשוט העובד בעמל כפיו כדי לפרנס את משפחתו אל מול המעסיק החזק ובעל האמצעים וזאת לצורך קבלת זכויותיו הקבועות בחוק.

מעסיקים רבים מתנערים מתשלום זכויות העובדים מהסיבה הפשוטה, לא כל העובדים מגיעים להתייעצות עם עורכי דין ולאחר זמן מה זונחים את זכויותיהם. הפניה לבית הדין לאחר תקופה ממושכת, מציירת את התובע באור שלילי ומטה את הכף לרעתו, לכן רצוי מייד עם סיום העבודה ו/או סיום יחסי עובד מעביד ואף טרם לכן להתייעץ עם משרדנו לצורך יידוע העובד מהן הזכויות המגיעות לו וכיצד לקבלם.
התייעצות עם עו"ד המתמחה בדיני עבודה

נראה כי אחוז הפונים לעורכי דין בתחום אמנם גדל משמעותית עם השנים, אך עדיין עובדים רבים אינם ממצים את זכויותיהם ואינם פונים לייעוץ משפטי, בין היתר, עקב חוסר כלכלי, חוסר זמן וכדומה. משרדנו שואף "למזער את הנזקים" תוך הגעה להסכם פשרה מהיר עם המעביד ו/או עם בא כוחו, מחוץ לכותלי בית הדין, ובכך למזער את ההוצאות של הלקוח ולגבות את הכספים להם הוא זכאי בהקדם המירבי.

חקיקת המגן בדיני העבודה הינה חקיקה קוגנטית, כך שלא ניתן להתנות אל זכויותיו הסוציאליות של העובד ואין נפקות להתניה בכתב עליה חותם העובד במקרים מסוימים ועל כן מומלץ לעובד להתייעץ עם משרדנו לפני חתימה על כל מסמך אצל המעסיק.

האמור לעיל, אינו מהווה תחליף ו/או חוות דעת משפטית ו/או ייעוץ משפטי ובכל מקרה חשוב לפנות ו/או להתייעץ עם עו"ד הבקיא בתחום עניני עבודה.

© - כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין יוסי תובל ושו"ת.